Momentálně chce do 2. pilíře vstoupit 1 z 10 občanů ČR

5. 11. 2012 | Aktualizováno: 26. 11. 2012 Redakce

Pouze 1 z 10 Čechů v produktivním věku chce nyní vstoupit do druhého pilíře spoření na důchod. Větší zájem o spoření je pak ve městech nežli na venkově. Muži i ženy mají téměř shodné preference. Tato exkluzivní data přinesl nový projekt s názvem „PENZIJNÍ BAROMETR“, který každý měsíc počínaje říjnem 2012 mapuje zájem Čechů o vstup do druhého pilíře penzijního systému.

Zájem o druhý pilíř je dle barometru zatím vlažný

Projekt Penzijní barometr vznikl z iniciativy společnosti AWD věnující se privátnímu poradenství v oblasti osobních financí a ve spolupráci s renomovanou výzkumnou agenturou STEM/MARK. „Zájem o druhý pilíř je prozatím vlažný, vyplatí se jen lidem, kteří mají nadstandardní příjmy nebo mají do důchodu daleko. Obě tyto podmínky však splňuje jen málokdo,“ komentuje první výsledky AWD Penzijního barometru Tomáš Rampula, hlavní analytik společnosti. „Podzimní prezidentské veto, nízká obliba vládní politiky vyjádřená v krajských volbách a nejasnosti okolo dalšího vývoje jednání ve Sněmovně ještě snížily zájem lidí o druhý pilíř,“ dodává.

Více informací o tom, co vlastně prezident vetoval a jaké změny mají platit zde

Vstup do druhého, soukromého důchodového pilíře bude podle plánů vlády možný od 1. ledna 2013, a to pro všechny osoby starší 18 let, které ještě nepobírají důchod. Lidé starší 35 let (podle věku k 1. lednu 2013) budou moci udělat rozhodnutí o vstupu jen do 1. července 2013, mladší pak nejpozději do konce kalendářního roku, ve kterém dosáhnou 35 let.

Data vyplývají z průzkumu společnosti STEM/MARK na reprezentativním vzorku 956 respondentů z celé České republiky.

Chcete vstoupit do druhého pilíře spoření na penzi podle nové důchodové reformy?

Zájem o vstup do druhého penzijního pilíře. Zdroj: AWD Penzijní barometr. Říjen 2012. N = 956 respondentů.

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře