Posouzení zdravotního stavu u invalidního důchodu

Dotaz

31. 10. 2013
Posouzení zdravotního stavu u invalidního důchodu

Odstanili mi obě prsa z důvodu rakovinového nádoru. Mohu si požádat o invalidní důchod a kde? Bydlím ve středu Brna. Nyní jsem na UP.
Děkuji.
Březová

Odpověď

Petr Gola 31.10.2013

Dobrý den,

 

pro přiznání invalidního důchodu prvního, druhého nebo třetího stupně je potřeba splnit dvě základní podmínky: získat potřebnou dobu pojištění a musí být přiznána invalidita prvního, druhého nebo třetího stupně posudkovým lékařem.

 

Nejdříve je však nutné si požádat o invalidní důchod. Z tohoto důvodu si tedy musíte zažádat o invalidní důchod na místně příslušné OSSZ. Proto Vám doporučuji, protože bydlíte ve středu Brna, osobní návštěvu Městské správy sociálního zabezpečení Brno (Veveří 5, 660 20, Brno, telefon: 541 516 111). Ještě je v Brně odloučené pracoviště MSSZ Brno, Gajdošova 7, 660 20, Brno, telefon je shodný.

 

V rámci podané žádosti o invalidní důchod budu následně přezkoumán Váš zdravotní stav posudkovým lékařem. K žádosti o invalidní důchod si doneste s sebou občanský průkaz, doklady o studium, doklady o výdělečné činnosti, evidenční list důchodového pojištění z posledního zaměstnání, popřípadě další doklady (např. rodné listy dětí…), v případě nejasností Vám poradí pracovnice MSSZ Brno.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře