Exekuce pozůstalostních důchodů

Dotaz

5. 6. 2015
Exekuce pozůstalostních důchodů

Dobrý den,mám exekuci na účet,na který mi chodí vdovský a sirotčí duchod,mûže být postihnut sirotčí důchod nebo mi ho banka musí vyplatit?Děkuji za odpověď

Odpověď

Petr Gola 5.6.2015

Dobrý den,

 

banka při exekuci neprověřuje, jaké peníze chodí na účet a při předložení příslušných exekučních titulů provede ve prospěch oprávněného exekuci z účtu.

 

Sirotčí důchod nemůže být postižen exekucí pro Vaše závazky, neboť sirotčí důchod náleží Vašemu dítěti. Protože je Vaše dítě nezletilé, tak peníze dochází na Váš účet. Banky ovšem nerozlišují, jaké konkrétní částky dostávají klienti proti kterým je vedena exekuce na účet. Tuto záležitost je nutné řešit s exekutorem.

 

Z výše uvedené Vám doporučuji osobně navštívit místně příslušnou OSSZ (Okresní správu sociálního zabezpečení) a požádat si o zasílání sirotčího důchodu poštovní poukázkou, neboť sirotčí důchod nemůže být postižen pro Vaše dluhy, tento důchod náleží Vašemu dítěti.

 

Váš vdovský důchod exekucí být postižen může být stejně jako další Vaše příjmy, s tím je potřeba počítat. Pole působnosti exekutora je poměrně široké.

 

Jestliže máte neuhrazené dluhy, tak Vám doporučuji danou situaci řešit přímo s exekutorem provádějícím danou exekuci a zkusit najít alespoň přijatelné řešení Vaší situace.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře