Invalidní důchod I. stupně a práce

Dotaz

8. 6. 2015
Invalidní důchod I. stupně a práce

Dobrý den jsem OSVČ zedník pravděpodobně mi bude uznán 1.stupeň (páteř)
Chci se optat zdali mohu dál být osvč ve stejné profesi zedník
Děkuji

Odpověď

Petr Gola 8.6.2015

Dobrý den,

 

invalidní důchodci I. stupně mohou pracovat nebo podnikat, vykonávaná činnost však musí odpovídat jejich zdravotnímu stavu. Zakázat práci v invalidním důchodu nelze. Příliš náročná činnost však může být důvodem pro snížení stupně invalidity nebo odebrání invalidního důchodu, neboť se vychází z úvahy, že když příjemce invalidního důchodu zvládne takto náročnou práci, tak je jeho zdravotní stav lepší než při hodnocení stupně invalidity.

 

U invalidních důchodců I. stupně se předpokládá, že budou během pobírání invalidního důchodu pracovat nebo podnikat, protože invalidní důchod I. stupně je poměrně nízký a doba pobírání invalidního důchodu I. stupně se nehodnotí pro výpočet starobního důchodu.

 

Nevím pro jaké zdravotní problémy je Vám přiznán invalidní důchod I. stupně. Obecně je činnost zedníků fyzicky značně namáhavá a mnohé zdravotní problémy s touto prací nejsou slučitelné. Zdraví je nejcennější hodnota, kterou máme a je dobré o vlastní zdraví co nejvíce pečovat. Osobně Vám doporučuji konzultaci s ošetřujícím lékařem, vše závisí na Vašich konkrétních zdravotních problémech.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd celkem hlasů 2
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře