Soudní žaloba ve věci invalidního důchodu

Dotaz

Soudní žaloba ve věci invalidního důchodu

To jsem udelala jde me o spornou dobu 1 roku kdy me byl priznán II stupen a po roce III stupen-ten roční rozdíl chci doplatit-jaká je rozhodovaci pravomoc soudu nemuzou me soucasny duchod vzit III stupen dekuji za odpoved prosim zavolejte

Odpověď

Petr Gola 6.2.2015

Dobrý den,

 

správní soud se bude Vámi podanou žalobou zabývat a následně vydá usnesení. Každá žaloba by měla mimo základní údaje jako je označení žalobce a žalovaného, označení rozhodnutí, které je žalobou napadeno a důkladného odůvodnění, proč je dané rozhodnutí napadeno rovněž obsahovat návrh, jak chcete, aby soud rozhodl. Správní soud se následně primárně bude zabývat napsaným návrhem. Velmi zjednodušeně se soud vysloví pro daný návrh nebo nikoliv.

 

Správní soud tedy nebude řešit Váš aktuální stupeň invalidity. O zvýšení nebo snížení stupně invalidity rozhodují příslušní lékaři ČSSZ (České správy sociálního zabezpečení).

 

Na naši internetovou poradnu je možné všechny dotazy zasílat pouze emailem, telefonicky není možné jednotlivé případy konzultovat. Děkujeme za pochopení.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře