Vstup do II. pilíře při práci v zahraničí

Dotaz

18. 4. 2013
Vstup do II. pilíře při práci v zahraničí

Dobrý den, moje matka pracuje v zahraničí a v roce 2013 jí bylo 45 let. Chtěla by vstoupit do 2. pilíře. Je možné vstoupit teď, i když pořád pracuje v zahraničí? Jde mi o to, že v zahraničí bude pracovat cca 1,5 roku, ale termín pro vstup do 2. pilíře pro občany starších 35 je do 30.6.2013.

Odpověď

Petr Gola 18.4.2013

Dobrý den,

 

ano, Vaše maminka může vstoupit do II. pilíře. Stačí splnit všeobecné podmínky uvedené v § 2 zákona o důchodovém spoření. Tedy dosáhnout 18 let a vstoupit do II. pilíře v zákonném termínu. V případě Vaší maminky do šesti měsíců od 1. ledna 2013, protože je starší 35 let.

 

Práce v zahraničí nebrání tedy vstupu do II. pilíře, je však potřeba vstoupit v zákonném termínu. Během práce v zahraničí nebude mít Vaše maminka příjmy podléhající v Česku důchodovému pojištění, proto nebude ani odvádět finanční prostředky do II. pilíře.

 

Jakmile se Vaše maminka vrátí do Česka, tak je nutné při nástupu do zaměstnání, ihned informovat zaměstnavatele, že je účastníkem II. pilíře, aby zaměstnavatel následně správně odváděl finanční prostředky do I. pilíře i do II. pilíře.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře