Výpověď v předdůchodovém věku

Dotaz

2. 5. 2015
Výpověď v předdůchodovém věku

Dobrý den, prosím o radu.Pracuju jako dělnice ve výrobe , k 30.6.2015 nás všechny propustili.Mám odpracováno 40let a je mi řijnu 57 let, prosím mám nějakou budoucnost?Informace mám jenom tady co jsem pročetla.Moc děkuji za každou radu jste skvělý.

Odpověď

Petr Gola 2.5.2015

Dobrý den,

 

důchodový věk žen závisí nejenom na ročníku narození, ale i na počtu vychovaných dětí. Protože nevím, kolik dětí jste vychovala, tak Vám bohužel nemohu přesně říci, kdy máte nárok na starobní důchod.

 

Proto odpovím v obecné rovině. Po ukončení zaměstnaneckého poměru Vám doporučuji se ihned registrovat na úřadu práce. Protože jste starší 55 let, tak máte nárok na podporu v nezaměstnanosti po dobu 11 měsíců. Do předčasného důchodu můžete odejít 3 roky před dosažením řádného důchodového věku.

 

Ideální by pro Vás bylo samozřejmě si najít novou práci a odejít až do řádného starobního důchodu. Pokud se Vám nepodaří novou práci najít, potom budete po dobu 11 měsíců finančně zajištěna prostřednictvím podpory v nezaměstnanosti. Zdali budete moci po uplynutí těchto 11 měsíců odejít do předčasného důchodu, to Vám nejsem bohužel schopen přesně říci, neboť nevím, který jste ročník narození (1957 nebo 1958?) a kolik jste vychovala dětí.

 

Přestože není snadné přijít o práci v předdůchodovém věku, tak nebudete zcela bez peněz odkázána pouze na sociální dávky, poněvadž 11 měsíců budete pobírat podporu v nezaměstnanosti a případně budete moci brzy odejít do předčasného důchodu.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře