Žádost o invalidní důchod

Dotaz

15. 10. 2015
Žádost o invalidní důchod

Dobrý den, před dvěma měsíci jsem upadla ze schodu a narazila jsem si ledvinu a pohmoždila záda. Krvácela jsem a dvakrát jsem podepisovala revers, výsledky moči jsou pořád špatné. Udělal se mi s toho zánět až do močového měchýře. Nyní marodím a dojíždím na vyšetření a pravidelně chodím k doktorovi na kontroly. Ta ledvina mě pořád bolí. paní doktorka říkala, že naražená ledvina muže bolet ještě pár týdnu, rok a nebo mi to zustane už napořád. S toho mám strach. Je to nepříjemná pichlavá bolest, při zátěži nebo delší chuzi. Musím se hned zastavit dokavad to nepřestane už to trvá dlouho a já mám strach, že mi to zustane, jako trvalý následek. Pracuji jako soustružnice a nedovedu si představit, že bych s tou bolestí pracovala. Chtěla jsem se zeptat, když by mi to zustalo jako trvalý následek. Mněla BYCH NÁROK NA DUCHOD? a co je k tomu potřeba? prosím poradte. Děkuji,s pozdravem

Odpověď

Petr Gola 16.10.2015

Dobrý den,

 

abyste mohla pobírat na účet každý měsíc invalidní důchod, tak je nutné, aby Vám byla přiznána invalidita prvního stupně, druhého stupně nebo třetího stupně a současně jste získala potřebnou dobu pojištění, která se liší dle věku. Jestliže jste řádně pracovala, tak byste měla podmínku ohledně doby pojištění splnit.

 

O přiznání invalidity rozhoduje výlučně posudkový lékař místně příslušné OSSZ (Okresní správy sociálního zabezpečení), který má k dispozici příslušné lékařské zprávy. Zdravotní stav je posouzen na základě podané žádosti o invalidní důchod na místně příslušné OSSZ.

 

Doporučuji Vám tedy si o invalidní důchod písemně požádat na předepsaném formuláři na místně příslušné OSSZ. Podání žádosti je bez poplatků. Případné nepřiznání invalidního důchodu není důvodem, aby nemohl být invalidní důchod v budoucnu přiznán na základě opětovné žádosti o invalidní důchod, když se zdravotní stav zhorší. Proto je vhodné při větších zdravotních problémech si o invalidní důchod zažádat.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd celkem hlasů 1
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře