ČSSD chce zrušit druhý pilíř. Peníze z něj vrátí lidem.

12. 11. 2012 | Aktualizováno: 15. 12. 2012 Redakce

Česká strana sociálně demokratická chce zrušit druhý pilíř důchodové reformy, který byl teprve před několika dny odsouhlasen. Nechala se slyšet, že pokud se bude podílet na příští vládě, druhý pilíř penzí zruší. Sociální demokraté tak momentálně připravují řešení pro ty, kteří přece jenom do druhého pilíře vstoupí. Chtějí chránit jejich peníze.

„Vyzvali jsme finanční instituce, aby nezřizovaly fondy ve druhém pilíři, a rozhodně také oslovíme občany, aby do druhého pilíře nevstupovali. A budeme připravovat zákony pro období po volbách, tak abychom druhý pilíř zrušili,“ řekl v rozhovoru pro Lidové noviny předseda strany Bohuslav Sobotka. „V žádném případě nechceme, aby lidé přišli o peníze, které si odvedli. Zvažujeme tedy možnost, aby tam, kde by byl společný zřizovatel fondů ve druhém i třetím pilíři, což se domnívám, že bude většina takových případů, byly peníze z druhého pilíře převedeny na připojištění,“ dodal.

Podle Bohuslava Sobotky rovněž není důvod posouvat věk odchodu do důchodu. Zákon by měl stanovit pevnou věkovou hranici. Vzhledem k tomu, že systém s druhým pilířem bude existovat rok nebo dva, nebudou podle Sobotky dopady na průběžný systém takové, jako kdyby fungoval tři a více let. „Bude potřeba provést tu věc technicky tak, aby byla zachována spravedlnost vůči všem, to znamená, aby to nikoho nezvýhodnilo v rámci pravidel, která by měla platit stejně pro všechny občany České republiky,“ řekl v nedělní Partii televize Prima Family.

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře