Brigáda a sirotčí důchod

Dotaz

1. 7. 2014
Brigáda a sirotčí důchod

Dobrý den.Pobírám sirotčí důchod ve výši 6200 Kč,a chtěla bych se zeptat kolik si mohu nejvíce peněz za měsíc jako brigádník.Děkuji vám za odpověď.Přeji pěkný den.

Odpověď

Petr Gola 6.7.2014

Dobrý den,

 

nárok na sirotčí důchod má nezaopatřené dítě, nejdéle do 26 let. Podmínka nezaopatřenosti je splněna při studiu na střední škole nebo vysoké škole. Když je splněna podmínka nezaopatřenosti, tak není výše příjmu limitována.

 

Jestliže tedy studujete řádnou denní formou na střední škole nebo vysoké škole, tak můžete mít libovolný příjem z letní brigády a nárok na sirotčí důchod Vám zůstane zachován.

 

Limitováni ve výši příjmu jsou pouze studenti dálkové (kombinované) formy studia. Kdo studuje dálkově, tomu zůstane nárok na sirotčí důchod zachován, jestliže bude mít příjem nepodléhající odvodům na důchodovém pojištění. Nejčastěji je tato podmínka splněna při práci na dohodu o provedení práce s měsíční odměnou 10 tisíc Kč a méně.

 

Pokud však studujete denní formou, tak nemusíte mít obavy. Můžete mít libovolný příjem a nárok na sirotčí důchod Vám zůstane zachován.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře