Co ovlivňuje výpočet důchodu

Dotaz

9. 8. 2015
Co ovlivňuje výpočet důchodu

Dobrý den.Můj OVZ k2008 činil 11500.Jsem ID 1st.a pracuji,takže se stále podílím na odvodech.18.8.2015 mám nárok na odchod do st.důchodu.Chci dopracovat do konce roku.Můžu vědět informativně kolik mi bude činit důchod?Druhý dotaz- na intern.byl příklad kdy 3ženy měly stejně dlouhé pojišt.stejný vym.základ,ale,každá odešla v jiný rok,tak ta co dělala nejdéle a odešla nejpozději ,měla menší důchod.Čím to je?Takže se nevyplatí pracovat déle?Děkuji moc za odpověď.

Odpověď

Petr Gola 12.8.2015

Dobrý den,

výpočet důchodu je poměrně složitý, dle zaslaných neúplných údajů Vám nejsem bohužel schopen říci, jak vysoký státní starobní důchod budete mít. Např. neznám Vaše výdělky od roku 2008 po současnost.

S ohledem na výši Vašeho starobního důchodu je však příznivé, že v invalidním důchodu I. stupně pracujete. To bude mít pozitivní vliv na výši Vašeho starobního důchodu.

Komentovat příklad z internetu, kde neznám podrobnosti nelze. Při výpočtu důchodu platí, že čím vyšší příjmy, ze kterých bylo zaplaceno sociální pojištění a vyšší doba pojištění, tím vyšší starobní důchod. Na výpočet důchodu má samozřejmě vliv i termín odchodu do důchodu, neboť výpočtová formule důchodu se každoročně mění.

S pozdravem

 

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře