Invalidní důchod III. stupně

Dotaz

28. 4. 2014
Invalidní důchod III. stupně

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit, pokud by mi to později můj zdravotní stav dovolil a zaměstnavatel umožnil,tak aby mi nebyl invalidní důchod odebrán nebo abych případně nemusela vracet peníze, kolik hodin bych si v tom případě denně nebo týdně mohla odpracovat, když mi byl přiznán invalidní důchod III. stupně a ve své zprávě \“Posudek o invaliditě\“ mám u výsledku posouzení zdrav. stavu a míry poklesu prac. neschopnosti uvedeno: 1) jedná o dlouhodobě nepříznivý zdrav. stav ve smyslu ustanovení § 26 zákona 155/1995 Sb. o důchodovém pojištění, v platném znění.
2) jde o inval. III. st. Není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdrav. stavu poklesla jeho prac. neschopnost o 70 % a nesplňuje podmínky ust. § 6 vyhl.č.359/2009 Sb.
3) Den vzniku inval. 24.4.2014
4) U pojištěnce došlo k poklesu prac. neschopnosti nejméně o 70 % a není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Děkuji moc za odpověď

Odpověď

Petr Gola 28.4.2014

Dobrý den,

 

bohužel Vám skutečně nejsem schopen podat jednoznačnou odpověď, protože nejsem lékař, neznám náplň Vaší pracovní činnosti apod. Skutečně Vám doporučuji případný nástup do zaměstnání nebo výkon práce konzultovat s lékařem, především vzhledem k odůvodnění v rozhodnutí. Osobně bych se řídil radami lékařů, neboť naše zdraví je to nejdůležitější. Jakmile se Váš zdravotní stav zlepší může být situace odlišná.

 

Zaměstnavatel by Vám nemohl přidělovat práci, ke které nejste zdravotně způsobilá vzhledem ke svému zdravotnímu stavu. Z důvodu odůvodnění rozhodnutí by Vás musel zodpovědný zaměstnavatel poslat k lékaři pracovně-lékařské péče a musel by se řídit vypracovaným posudkem. Přičemž samozřejmě může dojít ke změně lékařských závěrů a případně i druhu invalidního důchodu.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd celkem hlasů 1
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře