Finanční produkty k zajištění na důchod

Dotaz

8. 7. 2013
Finanční produkty k zajištění na důchod

Dobry den,jsem muz 3deti a nar.30.12.1956,vydelavam 22000 cisteho,ma pro mne jeste nejaky vyznam zalozit nejaky doplnkovy poist.produkt?Dekuji

Odpověď

Petr Gola 14.7.2013

Dobrý den,

 

protože jste ročník narození 1956, tak je Váš řádný důchodový věk 63 let a 6 měsíců. Počet dětí nemá na důchodový věk mužů vliv. Do důchodu Vám tak chybí 6 až 7 let v závislosti na měsíci narození, což je ještě poměrně dlouhá doba, proto je pro Vás rozhodně vhodné si ještě nějaký finanční produkt k zajištění na důchod uzavřít.

 

Odchodem do důchodu klesá životní úroveň, vlastní spoření a investování na důchod je rozhodně přínosné. Čím vyšší příjem, tím vyšší propad. Protože Váš čistý měsíční příjem je nadprůměrný, tak je potřeba s tímto poklesem dopředu počítat a včas se na tuto situaci připravit.

 

Jestli jste v minulosti neuzavřel penzijní připojištění, tak může být pro Vás třeba zajímavé uzavřít si smlouvu o doplňkovém penzijním spoření (III. pilíř). Jedná se o státem podporovaný finanční produkt, stejně jako stavební spoření. Při měsíční úložce 1 000 Kč a více na doplňkové penzijní spoření byste každý měsíc dostával od státu státní příspěvek ve výši 230 Kč. Na trhu je samozřejmě řada dalších zajímavých finančních produktů, které je potřeba vybírat velmi citlivě s ohledem na Váš sklon k riziku a investičnímu profilu. Konzultace s dobrým finančním poradcem Vám může s výběrem pomoci.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře