Hledání práce v důchodu

Dotaz

1. 7. 2015
Hledání práce v důchodu

15.let jsem pobírál náhradu mzdy (rentu) za postižení chorobou z povoláni.Když jse si nechal vyměnit levé koleno(kloub),bylo mi bez nějakého vyhodnocení lékařem odebrána renta,odebra mi ji právnik šachty,která mne 15.let odškodňovala.Ombusman mi sdělil že odebráni tímto způsobem není možné,pouze hodnocení lékařského konsylia může učinit závěr o odebráni renty.Vyřidil jsem si starobní důchod,invalidní trvá hodně dlouho,je mi 63.let,jsem vitálním důchodcem,chtěl bych si přivydělat,ale pozice vrátnych jsou pouze pro ČID,zdravotní omezení.Poraďte jak se tyto certifikáty dají sehnat,mám percepelenční hlochotu 73,5 % dle Foolwera.Poraďte,děkuji

Odpověď

Petr Gola 2.7.2015

Dobrý den,

 

jestliže pobíráte řádný starobní důchod, tak Vám nemůže OSSZ (Okresní správa sociálního zabezpečení) vydat potvrzení o pobírání invalidního důchodu.

 

V řádném starobním důchodu si můžete bez omezení přivydělat. Výše příjmu ani rozsah pracovního úvazku není sledována. Rozhodně není pravidlem, že vrátný musí pobírat invalidní důchod. Zaměstnavatelé zaměstnávají na pozice vrátných i starobní důchodce nebo dokonce i zaměstnance do 30 let. Možná najdete i jinou pracovní pozici, která Vám bude vyhovovat.

 

Osobně Vám doporučuji intenzivně hledat nabídky na internetu, ptát se známých, popřípadě obejít firmy v okolí. Protože chcete pracovat a již pobíráte důchod, tak můžete v případě zájmu přistoupit i na nižší mzdu, což může být Vaše výhoda. Věřím, že se svými zkušenostmi a při své vitalitě zajímavou práci najdete.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře