Invalidita II. stupně

Dotaz

23. 8. 2014
Invalidita II. stupně

Dobrý den,měla bych na Vás dotaz co si mužu přesně představit pod větou kterou mi řekla doktorka na přezkoumání ID. Dlouho jsem nedostala pozvánku,tak jsem tam volala jestli je vše v pořádku a doktorka mi řekla,že jí moje jméno něco řiká a že jsem ta co pracuje v chráněný dílně a z počítače mi prý četla co tam bylo napsáno a to,že k dlouhodobému nepříznivému stavu trvá a já hned zareogovala,jestli tomu dobře rozumim,tak bylo rozhodnuto beze mě? Pak řekla,že jestli chci tak si mě pozvou na 26.8.2014,ani jsem jí nestihla odpovědět a pak mi to už přišlo hloupé tak jsem to odkývla.
Mám nyní ID II.st a tim co mi řekla doktorka mám chápat,že trvá invalidita II.st. nebo,že trvá invalidita,ale muže se změnit stupen? Děkuji za odpověd.

Odpověď

Petr Gola 24.8.2014

Dobrý den,

 

invalidní důchod není přiznáván trvale. Po určité době, která je u jednotlivých invalidních důchodců individuální, dochází k přezkoušení zdravotního stavu.

 

Může dojít v mezidobí ke zhoršení zdravotního stavu a přiznání vyššího stupně invalidity nebo naopak může v mezidobí dojít ke zlepšení zdravotního stavu a snížení invalidity.

 

Jestliže se zdravotní stav zhoršuje, potom může požádat občan pobírající invalidní důchod o přezkoušení sám. Poživatel invalidního důchodu může tedy sám vše řešit na místně příslušné OSSZ.

 

Změna stupně invalidity má vliv na výši invalidního důchodu. Při změně stupni invalidity se invalidní důchod přepočítá automaticky. Když není přiznána ani invalidita prvního stupně, tak je invalidní důchod odebrán.

 

Jestli tomu dobře rozumím, tak jste pozvána na 26. srpna, kde se rozhodne a vše podstatné se dozvíte.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře