Invalidita třetího stupně a práce

Dotaz

23. 9. 2014
Invalidita třetího stupně a práce

Byla mi přiznána invalidita III. stupně, sa zaměstnavatelem jsem se dohodnul o přeřazení na lehkou náhradní práci. Mohu tuhle práci vykonávat i na vysunutém pracovišti v zahraničí ? Za odpověď děkuji

Odpověď

Petr Gola 23.9.2014

Dobrý den,

 

pracovat nebo vykonávat samostatnou výdělečnou činnost v invalidním důchodu třetího stupně je možné. Vykonávaná práce nebo činnost by však vždy měla odpovídat aktuálnímu zdravotního stavu. Je vhodné mít konkrétní zdravotní posudek pro konkrétní práci u zaměstnavatele.

 

Dle zaslaných informací nejsem schopen posoudit, zdali můžete Vámi vykonávanou práci dělat v zahraničí. Situace je vždy individuální. Záleží na dané činnosti, časové náročnosti, fyzickém nebo psychickém vypětí a dalších aspektech. Práce v zahraničí klade na pracující vyšší nároky než práce v tuzemsku.

 

Invalidní důchod není přiznáván na pořád. Zdravotní stav se v průběhu let přezkušuje. Termíny jsou individuální. Při kontrole může být k vykonávané pracovní činnosti přihlédnuto. Zvládání náročnější práce a vyšší pracovní vypětí může být zohledněno a stupeň invalidity může být snížen – tím dochází i ke snížení invalidního důchodu. Proto je vhodné vždy vykonávanou práci přizpůsobit zdravotnímu stavu.

 

Vykonávaná práce v invalidním důchodu třetího stupně by měla být nenáročná.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře