Invalidní důchod II. stupně a podpora v nezaměstnanosti

Dotaz

25. 1. 2014
Invalidní důchod II. stupně a podpora v nezaměstnanosti

PROSIM O ODPOVED. POBIRALA JSEM PID IIIST. A NYNI BUDU MIT CID IIST. MUSIM SE HLASIT NA URADU PRACE A BUDU POBIRAT NEJAKOU PODPORU NEBO DAVKY.? NA URADU PRACE JEM JIZ BYLA HLASENA OD 4/2011 A POBIRALA DAVKY V NEZAMESTNANOSTI . EVIDENCI NA URADU PRACE JSEM PREDCASNE UKONCILA A TO V 3/2012. Z DUVODU VAZNE OPERACE A TUDIZ JSEM VSECHNY DAVKY NEVYBRALA, DAVKY JSEM MELA PODIRAT DO 5/2012 .BYL ME OPET PRIZNAN PID IIIST. JE ME 58 LET A V EVIDENCI BYCH MELA BYT 11 MESICU. DOTAZ JE TEDY-POKUD BUDU V CID IIST MAM SE HLASIT NA URAD PRACE A BUDU POBIRAT NEJAKE FINANCNI DAVKY? DEKUJI VERA.

Odpověď

Petr Gola 25.1.2014

Dobrý den,

 

invalidní důchodce prvního a druhého stupně má při splnění zákonných podmínek nárok na podporu v nezaměstnanosti. Invalidní důchodci III. stupně však pobírat podporu v nezaměstnanosti nemohou. Neznám přesně Váš průběh pojištění, nejsem Vám tedy schopen říci, zdali zákonné podmínky pro přiznání podpory v nezaměstnanosti splňujete či nikoliv. Jestliže však budete pobírat invalidní důchod II. stupně, tak se na úřadu práce registrujte.

 

Mimo podporu v nezaměstnanosti je možné čerpat i jiné dávky (např. příspěvek na bydlení). U těchto sociálních dávek se však posuje životní  situace komplexně (např. náklady na bydlení, měsíční příjem apod.), zdali Vám na některou ze sociálních dávek vzniká nárok Vám tedy nemohu sdělit, neboť tyto údaje neznám.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře