Invalidní důchod třetího stupně a práce

Dotaz

Invalidní důchod třetího stupně a práce

Dobry den,
dekuji za odpověď. Prosim ale o informaci v pripade invalidity 3.stupne. dekuji

Odpověď

Petr Gola 24.10.2014

Dobrý den,

 

při pobírání invalidního důchodu třetího stupně je situace obdobná jako u invalidního důchodu prvního a druhého stupně. Zaměstnanci pobírající invalidní důchod třetího stupně mohou pracovat a pracovně pobývat v zahraničí. Nicméně vše s velkým důrazem na skutečnost, aby vykonávaná práce odpovídala akutálnímu zdravotnímu stavu zaměstnance.

 

Důležité je i samotné odůvodnění u invalidního důchodu třetího stupně, každý má jiné. Příliš náročná práce při pobírání invalidního důchodu třetího stupně může být zohledněna při pravidelné kontrole ze strany místně příslušné OSSZ. A následně může třeba stupeň invalidity snížen.

 

U pracovních činností zaměstnance pobírajícího invalidní důchod třetího stupně je tedy nutné, aby daná pracovní činnost odpovídala jeho zdravotnímu stavu.

 

Doba pobírání invalidního důchodu prvního nebo druhého stupně nepatří mezi náhradní doby pojištění pro výpočet starobního důchodu. I z tohoto důvodu se legislativně počítá, že invalidní důchodci prvního a druhého stupně budou vykonávat výdělečnou činnost. Doba pobírání invalidního důchodu třetího stupně patří mezi náhradní doby pojištění a invalidní důchod třetího stupně je výrazně vyšší než invalidní důchod prvního nebo druhého stupně. I proto je u práce invalidních důchodců třetího stupně velmi potřeba, aby daná pracovní činnost byla pro příjemce invalidního důchodu zvládnutelná.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře