Invalidní důchodce v insolvenci

Dotaz

16. 6. 2014
Invalidní důchodce v insolvenci

Dobry den mam priznany invalidni duchod 3 stupne a jsem v insolvenci spolecne s manzelem kteremu budou strhavat splatku, budou i mne brat nejake penize nebo mi musi nechat vyzivovaci povinost na mne 2 deti a manzela, kdyz ma manzel ke mne a k detem tuto povinost tak zda ji mam i ja dekuji

Odpověď

Petr Gola 16.6.2014

Dobrý den,

 

institut společného oddlužení manželů, kdy manželé podají společný návrh na oddlužení, je možný od ledna roku 2014, kdy nabyla účinnost novela insolvenčního zákona. Povolení oddlužení není automatické, musí být splněny zákonné podmínky, kterých je hned několik.

 

Proces oddlužení je poměrně složitý, záleží na zvolené formě a dalších okolnostech, na oddlužené manželů dohlíží insolvenční správce, se kterým je potřeba případné nejasnosti, problémy a další záležitosti konzultovat, projednávat a řešit.

 

Během insolvence manželů se celá příjmová situace manželů a rodiny posuzuje komplexně a po dobu trvání oddlužení se velmi zjednodušeně manželé považují za jednoho dlužníka, což se samozřejmě zohledňuje veškerém splácení dluhů během trvání oddlužení. Během oddlužení musí manželé žít pouze s nezabavitelným minimem, které se liší v závislosti na konkrétní rodinné situaci.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře