Jednorázový vklad doplňkové penzijní spoření

Dotaz

28. 10. 2015
Jednorázový vklad doplňkové penzijní spoření

Dobrý den. Vím již, že na předdůchod bych mohla odejít v červnu 2018. Ale stále mi nikdo neodpověděl, zda mohu jednorázově vložit dostatek peněz do doplňkového penzijního fondu,do něhož vkládám již asi 20 let,vybrala jsem něco v roce 2006, ale pokračovala jsem dosud. To znamená dalších 9 let. To splňuji. Mám naspořené peníze na jiném spoření, jen nevím, zda-li je mohu použít na mimořádný vklad do doplňkového PF / ČS /.

Odpověď

Petr Gola 28.10.2015

Dobrý den,

 

pro čerpání předdůchodu musí smlouva o doplňkovém penzijním spoření trvat mimo jiné déle než 60 měsíců (doba spoření na předchozí penzijní připojištění se do této doby započítává), přičemž jednorázové vklady na doplňkové penzijní spoření jsou možné. Jednorázový vklad je potřeba konzultovat s pracovníky příslušné penzijní společnosti, aby vše proběhlo k Vaší spokojenosti.

 

Dále je možné počítat s tím, že měsíční částka předdůchodu musí činit minimálně 30 % průměrné mzdy a předdůchod musí být vyplácen nejméně po dobu dvou let. Předdůchod může být částečně vyplácen i po dosažení řádného důchodového věku. Dávka předdůchodu je sjednána ve stejné výši po celou dobu a čerpání předdůchodu není možné přerušit ani zastavit.

 

Na doplnění uvádím, že předdůchod je možné čerpat pouze z doplňkového penzijního spoření, penzijní připojištění je tedy nutné převést u stávající penzijní společnosti na doplňkové penzijní spoření, jedná se o jednoduchou administrativní záležitost.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd celkem hlasů 3
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře