Kalkulačka invalidního důchodu

Dotaz

5. 6. 2014
Kalkulačka invalidního důchodu

Dobry den v pripade invalidniho duchodu 3 stupne, jaka bude orientacne ma vyse v pripade ze je mi 25 let, mam jen rok studia, 1,5 roku uradu prace a materska dovolena dve deti rok narozeni 2007 a 2009, a pouze rok zamestnani kdy vydelky byvali okolo 6000kc a v jeden mesic 12000kc jinak tech zminenych 6000kc dekuji

Odpověď

Petr Gola 6.6.2014

Dobrý den,

 

výpočet důchodu je zcela individuální záležitostí, pro přesný výpočet je potřeba znát detailně celý průběh pojištění (datumové rozhraní, přesné výdělky v jednotlivých měsících či letech apod.).

 

Pro různé simulace výše invalidního důchodu Vám doporučuji použít naší kalkulačku invalidního důchodu:

https://www.duchodovareforma.cz/kalkulacka-invalidni-duchod/

 

Základními vstupními údaji jsou: průměrná měsíční mzda v současné hodnotě a doba pojištění (do doby pojištění je potřeba uvést dobu pojištění včetně dopočtené doby pojištění). U invalidního důchodu je dopočtenou dobou doba ode dni vzniku nároku na invalidní důchod do den dosažení důchodového věku, hodnotí se však důchodový věk žen stejného data narození, které nevychovaly žádné dítě. Dopočtená doba se hodnotí v poměru, v jakém je součet dní získané doby pojištění od 18 let věku do vzniku nároku na invalidní důchod vůči celkového počtu dní v tomto období. V některých případech se hodnotí dopočtená doba plně, v jiných ve sníženém rozsahu.

 

S pozdravem

 

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře