Kde se vrací důchod?

Dotaz

27. 1. 2014
Kde se vrací důchod?

Dobrý den,mám dotaz.
28.2.13 mi zemřel otec na jeho konto byl zaslán z Prahy důchod a ten byl z konta odečten za nájemné a Praha chce po mě důchod vrátit.Ano vrátím ho,ale nevíte náhodou na jaké číslo konta a kam ho mám zaslat?? moc děkuji za rychlou odpověd z pozdravem Láníková

Odpověď

Petr Gola 27.1.2014

Dobrý den,

 

na místně příslušné Okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ) se sepisuje žádost o důchod, následně však všechny důchody vyplácí již ústředí – tedy Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ), Křížová 25, Praha 5, 225 08.

 

Aby se platba řádně přiřadila, tak je nutné znát všechny potřebné údaje pro bankovní převod. Částka se musí správně v databázi ČSSZ „napárovat“, samotné číslo bankovního účtu tedy nestačí. Veškeré potřebné bankovní údaje pro Vaši platbu bohužel neznám.

 

Jestliže jste všechny potřené bankovní údaje neobdržela v dopise (ani telefonický kontakt), tak Vám doporučuji se obrátit na ústředí telefonicky (ústředna tel.: 257 061 111, call centrum tel.:257 062 860 nebo důchody tel.: 257 062 869). Možné je rovněž využít email: posta@cssz.cz.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře