Kdy se dostane důchod

Dotaz

22. 4. 2015
Kdy se dostane důchod

MÁM DOTAZ BÝLO MÝ PŘIZNANEJ OD 14.4.2015 INVALIDNÍ DÚCHOD DO DNEŠNÍHO DNE JSEM NEDOSTALA ZÁLOHU ANI VÝMĚR UNORU JSEM JEŠTE BRALA NEMOCENSKOU ALE BŘEZEN A SKORO CELÍ BUBEN NIC MANŽEL MÁ DÚCHOD TAK SE CHCI ZEPTAT KDÝ DOSTANU NÁKÉ PENÍZE DĚKUJI

Odpověď

Petr Gola 22.4.2015

Dobrý den,

 

výplatou důchodu je v ČR pověřena ČSSZ (Česká správa sociálního zabezpečení). Veškerá povinná administrativa spojená s výplatou důchodu nějakou dobu trvá, není možné vše stihnout v řádech dní. Pracovníci ČSSZ v posledních letech všechny své úkony zrychlují, proto osobně očekávám, že výplatu důchodu obdržíte brzy.

 

Nejsme však státními zaměstnanci ani nemáme přístup do informačního systému ČSSZ, proto Vám nemůžeme říci, v jakém stavu je konkrétně Váš případ. Na našem webu www.duchodovareforma.cz, který provozujeme jako soukromý subjekt je možné si zdarma přečíst články nebo podat dotaz do poradny. Nemáme však žádné pravomoci v důchodových záležitostech. Správou a výplatou důchodů je pověřena ČSSZ.

 

Jestliže jste ve finanční tísni, tak Vám doporučuji si na místně příslušné OSSZ (Okresní správě sociálního zabezpečení) požádat o zálohu na důchod. Pokud jste si již o zálohu zažádala (automaticky zálohu na důchod neobdržíte), tak můžete kontaktovat příslušnou pracovnici, kde jste žádost sepisovala, aby Vaši žádost na ČSSZ v Praze urgovala.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře