Krácení důchodů

Dotaz

14. 10. 2014
Krácení důchodů

Krácení důchodů.
Na můj dotaz v EU,žádné členská země nekrátí důchody. Hlavně ne z důvodu nepřátelské sociální politiky vůdči 50 letým a nemocným!A už vůbec ne za neschopnost ,,demokratických“ vlád.Je to protiústavní!Kalouskova zlodějna.800 000 předčasných důchodců x 1500Kč x 12 se rovná všechno to co státní úředníci ještě nerozkradi. Dotaz .: Kdy přestanete okrádat krácením předčasné důchodce!

Odpověď

Petr Gola 14.10.2014

Dobrý den,

 

jsme nezávislý nepolitický informační portál. Nemáme tedy žádný vliv na důchodovou legislavu a zákony. V případě nespokojenosti s jakoukoliv legislativou se musíte obracet na zákonodárce a orgány veřejné správy.

 

Nicméně v členských zemích EU je umožněn odchod do starobního důchodu dříve než činí důchodový věk. Při dřívějším odchodu do důchodu je však vypočítaný státní důchod nižší než kdyby občan odešel do řádného důchodu.

 

I v ostatních zemích EU mají tedy občané, kteří odejdou do důchodu před dosažením řádného důchodového věku, měsíční státní důchod nižší než občané, kteří odejdou do důchodu až při dosažení řádného důchodového věku.

 

Finační rozdíl, důchodový věk či o kolik let je možné odejít do důchodu dříve, to vše se samozřejmě v jednotlivých členských zemích EU liší. Důchodové nároky v jednotlivých členských zemích EU se odvíjí od národní legislativy.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře