Kterou společnost zvolit?

Dotaz

12. 6. 2013
Kterou společnost zvolit?

dobry den,

mam jednoduchy dotaz, jsem rozhodnuty vstoupit do II. pilire….nabidku mam aktualne od apolecnosti Allianz (muj rodinny dodavatel) a od Komercni banky, ktera je zase dodavatel bankovnich a financnich sluzeb ……otazka zni, pro kterou spolecnosti bych se mel rozhodnout? Jake parametry by meli byt pri vyberu rozhodujici? dekuji za odpoved/napovedu. preji krasny den. Jaroslav Vostarek

Odpověď

Petr Gola 12.6.2013

Dobrý den,

 

obě společnosti jsou renomované finanční instituce se silným zázemím, nelze jednoznačně určit, která varianta bude pro Vás výhodnější. U II. pilíře chybí i historická data, abyste si mohl srovnat výnosnost jednotlivých fondů obou společností. Obě penzijní společnosti najdete na našich stránkách v sekci „Penzijní společnosti“, kde jsou uvedeny základní informace o obou společnostech, např. i zhodnocení penzijního připojištění v uplynulých letech.

 

Ať už však zvolíte jednu nebo druhou společnost, tak neuděláte chybu. Možná se můžete rozhodnout podle toho, od které společnosti jste s produkty více spokojen. Velmi důležité bude rovněž zvolit si jeden ze čtyři nabízených fondů (jednu ze čtyř investičních strategií), ať už jedné nebo u druhé společnosti. Výběr fondu by měl odpovídat Vaší investiční povaze a sklonu k riziku.

 

V budoucnu se může situace změnit, budete tedy moci změnit společnost i investiční strategii. Vaše současné rozhodnutí není tedy definitivní a napořád. Jestliže získáte v budoucnu pocit (bude možné porovnávat výnosnost jednotlivých společností a jejich fondů), že to bude lepší u konkurence, tak budete moci provést změnu u Vaší smlouvy.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře