Na čem závisí invalidní důchod?

Dotaz

24. 5. 2014
Na čem závisí invalidní důchod?

MAM 3STUPEN IVALIDITI.JEMI57LET OD 1.5.2014MI BYL PRIZNAN INVALIDNI DUCHOD. PROSIM MAM OD PRACOVANICH 26LET PO.POSLEDNI 5LET JSEM BYL NA URADU PRACE.CHTELBICH VEDET KOLIK BUDE ČINIT MUJ DUCHD.DEKUJI ZODPOVED.

Odpověď

Petr Gola 24.5.2014

Dobrý den,

 

výpočet důchodu je poměrně složitou záležitostí. Jestliže neznám detailně Váš průběh pojištění (např. průběh zaměstnání, náhradní doby pojištění, výdělky), tak Vám nejsem schopen říci, jak vysoký invalidní důchod třetího stupně budete mít. Každý výpočet důchodu je zcela individuální záležitostí.

 

Výše invalidního důchodu závisí na získané době pojištění, přičemž u invalidního důchodu se doba pojištění dopočítává a osobním vyměřovacím základu, což je zjednodušeně řečeno průměrná mzda v současné hodnotě. Při výpočtu důchodu v roce 2014 se pro výpočet osobního vyměřovacího základu započítávají příjmy v letech 1986 až 2013. Výši osobního vyměřovacího základu ovlivňují i vyloučené doby apod.

 

Výše důchodu, ať už starobního nebo invalidního, závisí na celém průběhu pojištění, proto nelze bez znalosti celého průběhu pojištění vypočítat měsíční důchod.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře