Námitkové řízení

Dotaz

12. 7. 2015
Námitkové řízení

Dobrý den, jelikož mi nebyl přiznán invalidní důchod budu podávat vůči zamítavému rozhodnutí o zamítnutí žádosti o invalidní důchod námitky. Musím dokládat nové lékařské zprávy, protože se můj zdravotní stav od poslední kontroly u lékaře, ze kterého byla zpráva přílohou žádosti o ID, hodně zhoršil. Co bude následovat po podání námitek. Děkuji za odpověď

Odpověď

Petr Gola 12.7.2015

Dobrý den,

 

v písemných námitkách je dobré co nejlépe a nejdůkladněji popsat, proč měl být invalidní důchod přiznán a je vhodné všechna tvrzení doložit příslušnými lékařskými zprávami. Během námitkového řízení se budou Vaším zdravotním stavem zabývat jiní lékaři. Když nebudete se svojí písemnou námitkou úspěšný, tak ještě můžete podat žalobu ve správním soudnictví k příslušnému krajskému soudu.

 

Na doplnění uvedu, že písemné námitky je nutné podat proti zamítavému rozhodnutí ČSSZ ve věci invalidního důchodu. V písemných námitkách je potřeba uvést příslušné číslo jednací tohoto rozhodnutí, vůči kterému námitky směřují. Pouze proti posouzení zdravotního stavu posudkovým lékařem se námitky nepodávají.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře