Nemocenská a doba pojištění

Dotaz

7. 8. 2014
Nemocenská a doba pojištění

dobry den muj dotaz dne 5.5 2012 jsem byl zamestnan a a tehoz roku v srpnu jsem byl vice nez rok na neschopence ,ale v zari 2012 me zamestnavatel propustil pobiral sem nemocenske davky od ukonceni sem veden na uradu prace dne 5.8 2014 mi byl uznan in.duchod 1stupne .prosim budou mi zapocitavat do pojisteni i dobu nemocenskeho a dobu na uradu prace na vypocet invalidniho duchodu dekuji za odpoved s pozdravem stanec petr jo sem rocnik 1974

Odpověď

Petr Gola 7.8.2014

Dobrý den,

 

pokud jste byl během čerpání nemocenské v pracovním poměru, tak se Vám tato doba zhodnocuje do doby pojištění. Do doby pojištění se započítává i pracovní neschopnost, která nebyla způsobena úmyslně, jestliže tato dočasná pracovní neschopnost vznikla v ohranné době po skončení zaměstnání. Na doplnění uvedu, že v současné době činí ochranná lhůta 7 dní po skočení pracovního poměru.

 

Evidence na úřadu práce se do doby pojištění pro důchodové účely započítává po dobu, kdy je vyplácena podpora v nezaměstnanosti. Po dobu, kdy již podpora v nezaměstnanosti nenáleží, se evidence na úřadu práce započítává maximálně v rozsahu tří let, přičemž se tato doba zjišťuje zpětně a do 55 let se započítá maximálně v rozsahu jednoho roku.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře