Nemocenská po skončení zaměstnání

Dotaz

11. 11. 2015
Nemocenská po skončení zaměstnání

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat komu mám předat nemocenskou v případě, že mi již pracovní poměr zanikl (výpověď ze strany zaměstnavatele) a firma, ve které jsem pracovala již zcela zanikla, tedy zde není nikdo – ani účetní komu bych nemocenský lístek mohla předat. Musím si tedy vše oběhat sama i s výpovědí na OSSZ?
Jaké kroky je nutné udělat abych všechny tyto „papírové povinnosti“ měla správně, vzhledem k tomu, že jsem na lůžku, je to pro mne teď náročné.

Děkuji.

Odpověď

Petr Gola 12.11.2015

Dobrý den,

 

v případě ukončení pracovního poměru vzniká nárok na nemocenskou, která náleží až od 15. dne pracovní neschopnosti, pouze v případě, že se na nemocenskou nastoupilo v 7denní ochranné lhůtě po skončení zaměstnaneckého poměru.

 

Jestliže jste byla uznána lékařem pracovně neschopnou až po uplynutí 7denní ochranné lhůty po skončení zaměstnaneckého poměru, potom Vám nárok na nemocenskou nevzniká a finančně budete zajištěna podporou v nezaměstnanosti, jestliže jsou splněny podmínky pro výplatu podpory v nezaměstnanosti.

 

Pokud jste nastoupila na nemocenskou v ochranné lhůtě a není možné se zaměstnavatelem komunikovat, potom bude potřeba veškeré záležitosti řešit s příslušnou pracovnicí na místně příslušné OSSZ.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Štítky: ,
Komentáře