Nemocenská při invalidním důchodu 3. stupně

Dotaz

12. 5. 2014
Nemocenská při invalidním důchodu 3. stupně

Dobry den,
Chtel by jsem se zeptat moje pritelkyne je invalidni duchodce 3 stupne. Mela zamestnani. Ted je tehotna a nemocenska ji skoncila ubehlo 63 dni. Je na rizikovym. Jak mam zazadat o nejake penize nebo nejakou podporu kdyz na socialce nam rekli ze ten duchod co bere je jako nemocenska. A ze ji to staci. Dekuji za odpoved

Odpověď

Petr Gola 12.5.2014

Dobrý den,

 

nárok na výplatu nemocenské v invalidním důchodu třetího stupně je omezen. Jestliže tedy Vaše přítelkyně pobírá invalidní důchod třetího stupně a pracuje, přičemž ji vznikl nárok z výdělečné činnosti na nemocenskou, tak je nutné počítat s tím, že výplata nemocenské při pobírání invalidního důchodu třetího stupně je omezena. V roce 2014 je možné pobírat nemocenskou v rozsahu maximálně 70 dní (v roce 2013 to bylo 63 dní). Po uplynutí zákonné lhůty je výplata nemocenské ukončena.

 

Vaše přítelkyně však nebude bez finančních prostředků, bude nadále pobírat invalidní důchod třetího stupně. Zdali vznikne Vaší přítelkyni i nárok na některé sociální dávky, to závisí na konkrétní životní a příjmové situaci, je však potřeba počítat s tím, že Vaše přítelkyně není bez příjmů – pobírá invalidní důchod 3. stupně. Jaká je situace ohledně peněžitého příspěvku v mateřství (mateřská) závisí na konkrétním průběhu pojištění, musí být splněny zákonné podmínky.

 

Pobírání invalidního důchodu navíc neovlivňuje přiznání rodičovského příspěvku pobíraného na narozené dítě, o rodičovský příspěvek se žádá na místně příslušném úřadu práce.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře