Neplacení penzijního připojištění

Dotaz

16. 4. 2014
Neplacení penzijního připojištění

Dobrý den.Mám penzijní připojištění u ČSOB progres,zaměstnavatel přispívá 280 a já 300 mám ho 10 let.Jenže od začátku tohodle roku mi tam nic nechodí jelikož jsem v PN a z nemocenský tam dávat pravidelně nemohu chtěl bych se zeptat zda mi ho nemohou zrušit.A jestli bych třeba neměl zajet na pobočku a vložit třeba 1000 kč.A ještě jeden dotaz nemohu najít smlouvu co kdybych chtěl příští rok vybrat hotovost stačilo by při podání žádosti o vyplacení uvést číslo smlouvy z výpisu a ověřen muj podpis.Děkuji za odpověd

Odpověď

Petr Gola 17.4.2014

Dobrý den,

 

v případě, že jste se dostal do finanční situace, kdy nemůžete přispívat na své penzijní připojištění, potom je potřeba danou skutečnost v součinností s Vaší penzijní společností řešit. Neplacení penzijního připojištění po dobu více než šesti měsíců je důvodem, proč může být penzijní připojištění zrušeno.

 

Možností, jak postupovat při neplacení penzijního připojištění, je několik, ať už se rozhodnete pro kteroukoliv variantu, tak je nutné jí písemně oznámit Vaší penzijní společnosti. Když vše řádně doložíte své penzijní společnosti, potom za neplacení sjednaných měsíčních příspěvků nehrozí žádné sankce ze strany penzijní společnosti.

 

Pokud tedy nemůžete platit měsíční příspěvky, potom Vám doporučuji písemně si zažádat buď o přerušení placení měsíčních příspěvků (po dobu přerušení samozřejmě nebudete pobírat státní příspěvky) nebo požádat o odklad placení (nejdéle je možné požádat o odklad placení po dobu jednoho roku, opět nenáleží státní příspěvky za toto období).

 

Pro ukončení penzijního připojištění a výběr naspořených finančních prostředků nebudete potřebovat svoji smlouvu. Veškerou komunikaci však bude potřeba vést písemně, pokud máte pobočku Vaší penzijní společnosti blízko, tak můžete ukončení penzijního připojištění vyřešit s pracovnicí na přepážce.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd celkem hlasů 1
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře