Nesouhlas s posouzením zdravotního stavu

Dotaz

31. 1. 2014
Nesouhlas s posouzením zdravotního stavu

Dobrý den, jsem skoro 4 měsíce po úrazu ruku (poranění sklem – nervus medialis, ulnaris, všechny flexory ruky a obě hl.arterie (rekonstruována pouze jedna) – vše sešito. Po operaci stále nelze z rukou hýbat, opozice palce nulová, pohyb prstů v náznacích. Již mám za sebou i kolečko rhb. Bez výsledku. Do práce chodím. Úraz je na pravé ruce – tedy dominantní. V práci poue zaučuji, Profese účetní. Dle rady lékařů jsem zažádala o ID, který mi byl zamítnut z důvodů, že se nejedná o dlouhodobě nepříznivý stav a že chodím do práce, dále s poznámkou, že mi to sešili, tak proč o důchod žádám. Znova podotýkám, že i přes rhb s rukou nejsem schopná vykonávat základní potřeby – čistit zuby, řídit auto, psát, jíst…Můžete mi toto nějak prosím vyjasnit, z mého pohledu dlouhodobý nepříznivý stav mám. Smutné je, že posudkový lékař je bývalá Mudr. očního oddělení, která se Vám vysměje, že ruku máte celou, že ID dávají lidem, kteří příjdou o ruku nebo nohu. Moc děkuji.

Odpověď

Petr Gola 31.1.2014

Dobrý den,

 

posouzení zdravotního stavu je výlučně na příslušném posudkovém lékaři místně příslušné OSSZ, který má všechny potřebné lékařské zprávy k dispozici a provádí samotné vyšetření.

 

Protože se zdravotní stav posuzuje v rámci podané žádosti o invalidní důchod, tak je v případě nesouhlasu s posouzením zdravotního stavu, nutné počkat do obdržení zamítavého rozhodnutí ČSSZ ve věci Vaší žádosti o  invalidní důchod.

 

Vůči uvedenému zamítavému rozhodnutí o zamítnutí žádosti o invalidní důchod můžete podat v zákonné lhůtě námitky. V uvedených písemných námitkách vůči danému rozhodnutí ČSSZ uvedete důvody, proč považujete posudek posudkového lékaře místně příslušné OSSZ na nesprávný. Zdravotní stav v rámci podaných námitek posuzují speciální lékaři ČSSZ, kteří mají takovéto případy na starosti.

 

Jenom na doplnění uvedu, že je z důvodu jednoznačnosti potřeba v písemných námitkách uvést číslo jednací napadaného rozhodnutí, Vaší adresu, podpis, datum a další potřebné náležitosti.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře