Nesrovnalosti s výpočtem důchodu

Dotaz

26. 6. 2014
Nesrovnalosti s výpočtem důchodu

Dobrý den , mám invalidní důchod 3stupně ZTP/P od roku 2001 plný invalidní . Můj plný invalidní důchod činí 4.564 kč , jsem rozvedená, porodila jsem 3 dcery z toho nejmladší umřela ve svých 2 letech na leukémii. Bude mě 51 let a myslím si , že mě moji mateřskou nezapočítali do důchodu, psala jsem na důchodové přímo do Prahy a odepsali mě , že je vše v pořádku. Já si to nemyslím . Poradíte mě prosím ? Děkuji vám předem za radu.

Odpověď

Petr Gola 26.6.2014

Dobrý den,

 

bohužel nemám před sebou Váš spisový materiál ani neznám důkladně Váš průběh pojištění. Protože nemám potřebné údaje k dispozici, tak Vám nejsem schopen říci, zdali je Váš invalidní důchod vypočítán správně či nikoliv. Výpočet důchodu je poměrně složitý a ovlivňuje ho celá řada parametrů.

 

Dle zaslaných údajů Vám byl invalidní důchod přiznán již v roce 2001, tedy před 13 lety. Po tak dlouhé době je problematické cokoliv ve Vašem důchodovém spisu řešit.

 

Jestli jste psala na ústředí ČSSZ (České správy sociálního zabezpečení) do Prahy a přišla Vám odpověď na Váš písemný podnět, že je vše v pořádku, tak Vám bohužel po tak dlouhé době nejsem schopen poradit další možnosti. Veškeré záležitosti ve Vašem případě je nutné řešit přímo s ČSSZ, kde mají potřebné údaje ve své databázi.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře