Odbytné z penzijního připojištění

Dotaz

22. 4. 2015
Odbytné z penzijního připojištění

dobry´den

ukončila jsem k k 22.2 2015 penzijni pripojisteni-3 pilir u alianz a zažádala jsem o odbytne .kdy mohu odbytne ocekavat?

dekuji

Odpověď

Petr Gola 23.4.2015

Dobrý den,

 

při splnění všech zákonných podmínek pro výplatu odbytného Vám musí dle zákona o penzijním připojištění (§ 23 zákona č. 42/1994 Sb.) Vaše penzijní společnost vyplatit odbytné do tří měsíců. Jestliže jste si požádala o výplatu odbytného před zánikem penzijního připojištění, tak je penzijní fond povinen vyplatit odbytné nejpozději do tří měsíců ode dne zániku penzijního připojištění.

 

K zániku penzijního připojištění dochází na základě výpovědi. Výpověď může klient podat kdykoliv, je nutné počítat s dvouměsíční výpovědní lhůtou, která začíná běžet následujícího dne od doručení výpovědi penzijní společnosti.

 

Při výplatě odbytného je potřeba počítat s tím, že nebudete mít nárok na státní příspěvky, které penzijní společnost vrátí MF, dále nebudete mít ani nárok na výnosy ze státních příspěvků. Dále je potřeba počítat se zdaněním případných příspěvků zaměstnavatele a zdanění výnosů z vkladů na smlouvu, vše 15% sazbou daně. Předčasné zrušení penzijního připojištění je tedy z finančního hlediska nevýhodné.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře