Odvolání proti rozhodnutí

Dotaz

Odvolání proti rozhodnutí

Děkuji, ale to už jsem věděla. Těžko můžu jít do práce, když se momentálně o sebe nedokáže postarat. Odvolání jsem samozdřejmě podala.Jde mi o dobu od rozhodnutí do opravného rozhodnutí.Příjdu zase o minimálně tři měsíce.budeli se to opakovat po každém rozhodnutí, můžou to nakonec být roky a co potom.Vaše odpověď mě moc celou věc neobjasnila,nebo neodpověděli jste na co jsem se ptala.Děkuji S pozdravem

Odpověď

Petr Gola 27.8.2014

Dobrý den,

 

navazuji na odpověď na Váš první dotaz, který byl zodpovězen zde:

https://www.duchodovareforma.cz/poradna/pece-o-zavisleho-syna-a-duchod

 

Bohužel posouzení zdravotního stavu je výlučně na příslušném posudkovém lékaři. Jestliže jste se proti rozhodnutí v zákonné lhůtě odvolala a následně by bylo Vašemu odvolání vyhověno, tak by se samozřejmě v rozhodnutí posoudil stav k předchozímu datu. V případě úspěšného odvolání by ve Vašem případě nevznikl problém s uváděnými třemi měsíci.

 

Když však nebude Vašemu odvolání vyhověno, potom se Vám péče o Vašeho syna nebude hodnotit do doby pojištění pro důchodové účely. Váš syn by byl ve stupni I závislosti, přičemž je starší 10 let. Nebyla by tedy splněna zákonná podmínka pro započítání této doby jako náhradní doby pojištění.

 

V takovém případě by bylo pro Vás s ohledem na Vaše důchodové účely vhodné, aby jste měla vlastní příjem, ze kterého byste odváděla důchodové pojištění, abyste získala potřebnou dobu pojištění pro výpočet Vašeho státního důchodu.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře