Platba zaměstnavatele do II. pilíře

Dotaz

2. 7. 2013
Platba zaměstnavatele do II. pilíře

Dobrý den,

zaměstnanec přinesl Oznámení o nabytí právní moci ze dne 14.6.2013. Účastníkem důchodového spoření se stává od 1.7.2013. Znamená to, že jako zaměstnavatel mu začnu odvádět pojistné již za červnovou výplatu vyplácenou v červenci, nebo za červencovou výplatu vyplácenou v srpnu. Pokud jsem to dobře pochopila, tak by se mělo jednat až o červencovou výplatu. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Petr Gola 2.7.2013

Dobrý den,

 

rozhodnutí o nabytí právní moci je ze dne 14. června, od 1. července se zaměstnanec stává účastníkem důchodového spoření. Zaměstnavatel bude tedy podávat hlášení za měsíc červenec v měsíci srpnu.

 

Poprvé bude zaměstnanci důchodové spoření (do II. pilíře) sraženo za měsíc červenec – ve výplatě za červenec v srpnu, za červenec tedy v měsíci srpnu bude zaměstnavatel poprvé podávat hlášení v souladu se zákonem. Důchodovému spoření podléhají příjmy, které podléhají důchodovému pojištění, nelze platit dobrovolně více.

 

Pojistné se sráží pojistné v termínu, ve kterém se sráží záloha na dani z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků. Srážka probíhá stejným způsobem jako záloha na dani z příjmu fyzických osob. Důchodové spoření (II. pilíř) se totiž odvádí na účet finančního úřadu, který je dále přeposílá penzijním společnostem.

 

Hlášení k záloze  na pojistné na důchodové spoření (II. pilíř) se podává do 20 dnů po uplynutí kalendářního měsíce, ze který zaměstnavatel pojistné srazil ze mzdy. Za červenec 2013 tedy do 20. srpna.

 

S pozdravem

 

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře