Podání správní žaloby

Dotaz

4. 9. 2014
Podání správní žaloby

Dobrý den,chtěl bych se Vám zeptat, ohledně invalidího duchodu. byl sem operovan s pateři mam v pateři 6 šroubu na nemocenske sem byl 1 rok pak sem zažadal o invalidni duchod podminky sem pro to splnoval posudkovy lekař přiznal 1 stupen inv. zeptal sem se posudkoveho jestli mě někdo zaměstna s berlama protože je po operaci stale použivam cituji:(nikdo vas nezaměstna. ja:tak proč mi davate 1 stupen. doktor: podle tabulek patřite do 1 stupně ale pane maivald byt na vašim mistě podal bych odvolani) tohle mi zdravy rozum nebral řekl sem poudkovemu vy si protiřečite vy mi davate 1stupen a přitom mi doporučujete se odvolat tak sem se odvolal zajel sem k doktorovy ktery mě operoval a chodim k němu na kontroly ten napsal zpravu pacient je postabilizaci dvou segmentu L páteře L4-S1 po operaci přetrvávaji velke dysfunkčni obtiže s projekci do LDK. pacient neni schopen prace v předklonu ve vynucených polohách neni možný stoj ani sed delši než 30min neni možne zvedat břemena těžši než 2,5kg jedna se o težke postiženi funkce L páteře. tento stav se muže pomalu zlepšovat ale do doby upravy doporučuji duchodove řešeni minimalně 2 stupně. tuto spravu sem přiložil k odvolavacimu dopisu. vysledek z 35procent mi klesl na 30procent proč chtěji nove zpravy pokud nějake mam když na to neberou ohled co doktor napiše, ti padem neodpovidam žadnemu stupni invalidity duchod sem pobiral 1měsic ja vubec nevědel že mi ho mužou sebrat uplně kdybych to tušil nic bych nepodaval tak sem mněl aspon nějake penize. co mohu proti tomu dělat mohu se vubec ještě odvolat když mi to zamitli.

Odpověď

Petr Gola 4.9.2014

Dobrý den,

 

rozhodnutí ohledně zdravotního stavu je na místně příslušném posudkovém lékaři OSSZ. Všichni posudkoví lékaři se musí při rozhodování řídit závaznou legislativou a tabulkami. Pouze zdravotní problémy nemusí k přiznání invalidního důchodu stačit.

 

Proti rozhodnutí, se kterým jste nesouhlasil, jste si podal v zákonné lhůtě námitky. V řízení o námitkách se celá procedura opakuje, zdravotní stav však posuzuje jiný posudkový lékař. V námitkovém řízení provádějí řízení posudkoví lékaři určení ČSSZ k řízení o námitkách. V rámci řízení o námitkách však může být rozhodnuto i v neprospěch účastníka, tak jako se to bohužel stalo ve Vašem případě.

 

Poslední instancí ve Vašem případě je podání správní žaloby u místně příslušného krajského soudu. Ze zákona je nutné žalobu ve správním řízení podat do dvou měsíců ode dne přijetí rozhodnutí o námitkách.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře