Podpora v nezaměstnanosti na Slovensku

Dotaz

26. 5. 2014
Podpora v nezaměstnanosti na Slovensku

Dobrý den,jsem částečně invalidní důchodce s povolením na trvalý pobyt na Slovensku z důvodu sňatku.Vzhledem k mému postižení mně nechtějí nikde zaměstnat.Mám invalid. 2stupně.Můžu se přihlásit na ůřad práce na Slovensku?Tento důchod už pobírám 3 roky.Nebo kam se mám obrátit.Poradíte mi?Děkuju moc.

Odpověď

Petr Gola 26.5.2014

Dobrý den,

jestliže máte trvalé bydliště na Slovensku, tak se můžete registrovat na úřadu práce na Slovensku. Pro přiznání podpory v nezaměstnanosti je však nutné splnit zákonné podmínky, zejména získat potřebnou dobu pojištění (např. v Česku jeden rok v posledních dvou letech), při nesplnění zákonných podmínek nevzniká nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Dle zaslaných informací nevím, kdy jste získala trvalý pobyt na Slovensku a zdali jste předtím v Česku pracovala. Jestliže jste v Česku při pobírání invalidního důchodu pracovala a následně se přestěhovala na Slovensko a získala zde trvalý pobyt, potom byste měla po skončení zaměstnání v Česku nárok na dávky v nezaměstnanosti od státu, kde jste vykonávala své zaměstnání – tedy z Česka. Když tedy splňuje zákonné podmínky pro přiznání podpory v nezaměstnanosti z Česka, potom Vám může být podpora v nezaměstnanosti vyplácena do Slovenska (zpravidla převodem). Bylo by potřeba vyplnit potřebné formuláře.

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře