Posouzení zdravotního stavu

Dotaz

Posouzení zdravotního stavu

děkuji za odpověd ale nepochopim jedno jeden měsic do tabulek patřim 1 stupen a druhy měsic už ne!!! i když se muj zdravotni stav zhoršil.

Odpověď

Petr Gola 5.9.2014

Dobrý den,

 

rozhodnutí je skutečně individuální a posouzení zdravotního stavu výlučně na posudkovém lékaři a při podání námitek na posudkových lékařích mající řešení námitkového řízení na starosti.

 

Při posuzování míry poklesu pracovní schopnosti se musí posudkoví lékaři řídit vyhláškou č. 359/2009 „Vyhláška, kterou se stanoví procentní míry poklesu pracovní schopnosti a náležitosti posudku o invaliditě a upravuje posuzování pracovní schopnosti pro účely invalidity (tzv. vyhláška o posuzování invalidity)“.

 

V této vyhlášce je pro jednotlivé druhy zdravotního postižení uvedeno vždy rozpětí poklesu míry pracovní schopnosti. Rozpětí je uvedeno, protože každý případ je jiný a individuální, aby posudkoví lékaři mohli k této individualitě přihlédnout. Protože je stanoveno mírné rozpětí pro jednotlivé druhy zdravotních postižení, tak může dojít v námitkovém řízení ke snížení poklesu pracovní schopnosti. A dokonce nemusí být invalidita přiznána, jak se to bohužel stalo Vám. Aby vznikl nárok na invalidní důchod prvního stupně, tak musí pracovní schopnost poklesnout alespoň o 35 %.

 

Řešením ve Vašem případě může být podání správní žalovy u místně příslušného krajského soudu, jak jsem Vám napsal v předchozí odpovědi. Žalobu je nutné podat v zákonné lhůtě.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře