Posuzování zdravotního stavu

Dotaz

3. 6. 2015
Posuzování zdravotního stavu

Dobri den.Prosim jde o inval. III. st. Není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdrav. stavu poklesla jeho prac. neschopnost o 70 % a nesplňuje podmínky ust. § 6 vyhl.č.359/2009 Sb.
3) Den vzniku inval. 01.06.2015
4) U pojištěnce došlo k poklesu prac. neschopnosti nejméně o 70 % a není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek.Zajima mne gdi bi se moj zdravotni stav zlepšil jestli bi mi vzali 3 stupen a znovu me zarazili do 2 stupne i jestli je ten duhod 3 stupen na porad nebo ne i jestli se musi hodit na komise invalidni,dekuji moc

Odpověď

Petr Gola 3.6.2015

Dobrý den,

 

na jak dlouho je individuální důchod přiznán, to je individuální záležitost, vždy záleží na posouzení lékařské posudkové služby místně příslušné OSSZ (Okresní správy sociálního zabezpečení). V praxi se může i ve výši uvedených případech stát, že je stupeň invalidity snížen. Nelze paušalizovat, vždy záleží na konkrétní situaci. Rozhodnutí je lékařské posudkové službě na OSSZ. Vzhledem k výše popsanému rozhodnutí se však zpravidla stupeň invalidity nemění, ale jak jsem napsal výše, rozhodnutí je vždy individuální.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře