Práce a invalidní důchod

Dotaz

1. 7. 2014
Práce a invalidní důchod

Byl mi uznán invalidní důchod III. st. Se zaměstnavatelem jsem se dohodnul o přeřazení na jinou, lehčí práci. Chtěl bych se zeptat co je nutné k nástupu do zaměstnání, nebo co bych neměl opomenout zařídit atd.

Odpověď

Petr Gola 6.7.2014

Dobrý den,

 

přiznání invalidního důchodu nebrání výkonu práce. I při pobírání invalidního důchodu třetího stupně je tedy možné pracovat. Vykonávaná práce by však měla odpovídat zdravotnímu stavu. Zejména u občanů pobírají invalidní důchod třetího stupně.

 

Při kontrole zdravotního stavu ze strany posudkového lékaře místně příslušné OSSZ může být samozřejmě k výkonu práce (a typu vykonávané práce) přihlédnuto při posuzování stupně invalidity. Proto by vždy vykonávána práce měla odpovídat zdravotnímu stavu.

 

Z výše uvedeného je tedy dobré, že jste se dohodl se zaměstnavatelem na přeřazení na lehčí práci. Protože jste se svým zaměstnavatelem domluvil, tak jste splnil své oznamovací povinnosti u zaměstnavatele a zaměstnavatel byl informován o tom, že pobíráte invalidní důchod třetího stupně. Invalidní důchodci pobírající invalidní důchod třetího stupně mají nárok na daňovou slevu na invaliditu ve výši 420 Kč měsíčně.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře