Práce v invalidním důchodu nezvyšuje důchod

Dotaz

28. 2. 2014
Práce v invalidním důchodu nezvyšuje důchod

dobry den chtěla jsem se zeptat ohledně invalidniho duchodu od roku 2006 jsem pobirala duchod častečny a potom 1.stupen potom jsem dostala 2.stupen a loni 3.stupen sem brala 4000 a když mi přišlo rozhodnuti tak mi přidali 500kč .pracovala sem skoro 7.let v jedne firmě ptam se proč mi nepočitali dobu od 2006 do dosud a počitali to po starom .děkuji s pozdravem

Odpověď

Petr Gola 28.2.2014

Dobrý den,

 

při pobírání invalidního důchodu je možné pracovat, výdělek není limitován, výdělečná činnost by měla vždy odpovídat zdravotnímu stavu a možnostem.  Jestliže se však zhorší zdravotní stav a dojde ke zvýšení stupně invalidity, potom nemá na případný přepočet invalidního důchodu vliv, zdali se během pobírání invalidního důchodu pracovalo či nikoliv.

 

Výdělek v invalidním důchodu je pro Vás samozřejmě příznivý, neboť se zvyšuje Vaše životní úroveň, máte současně příjem z práce a pobíráte invalidní důchod. Ale výkon práce při pobírání invalidního důchodu nemá vliv na přepočet výše invalidního důchodu.

 

Při změně stupně invalidity se výše invalidního důchodu přepočítává automaticky, přičemž záleží, v jakém období ke změně invalidity došlo. Postup při zvyšování Vašeho invalidního  důchodu byl tedy v souladu se zákonem.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře