Předdůchodce evidovaný na úřadu práce

Dotaz

28. 5. 2015
Předdůchodce evidovaný na úřadu práce

Dobrý den
Od 1.5.2015 jsem předdůchodu. Byl jsem na ÚP a tam mi bylo zděleno. že o předdůchodu neexistuje v zákoníku práce ani v zákonech ČR žádná zmínka. Vycházel jsem z informací na internetu, proto jsem si tento předdůchod pořídil. Jak to tedy ve skutečnosti je? A druhá část otázky se týká, toho, zda když jsem zůstal přihlášen na ÚP, musím se účastnit jejich aktivit a pravidelné docházky dle akčního plánu . Děkuji ze odpovědi a s pozdravem

Odpověď

Petr Gola 28.5.2015

Dobrý den,

 

legislativou je čerpání předdůchodu upraveno, a to ve více právních normách vztahujících se k důchodovém pojištění, zdravotnímu pojištění, doplňkovému penzijnímu spoření…

 

Bohužel nevím, jakou konkrétní informaci ohledně předdůchodu požadujete. Jaký vliv bude mít předdůchod na Váš důchod? Kdy za Vás platí zdravotní pojištění stát? Jak můžete v předdůchodu pracovat? Zdali můžete odejít do předčasného důchodu? Podmínky týkající se výše a délky pobírání předdůchodu? apod. Z tohoto důvodu by bylo potřeba Váš dotaz týkající se předdůchodu upřesnit.

 

Protože předdůchodce čerpá vlastní naspořené peníze v doplňkovém penzijním spoření, tak může při splnění zákonných podmínek čerpat předdůchodce i podporu v nezaměstnanosti po stanovenou dobu.

 

Jestliže pobíráte podporu v nezaměstnanosti a chcete být v evidenci na úřadu práce, potom je potřeba dodržovat podmínky stanovené úřadem práce. Při neplnění zákonných povinností může dojít k sankčnímu vyřazení z evidence na úřadu práce.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Štítky:
Komentáře