Příjem a sociální dávky

Dotaz

11. 8. 2014
Příjem a sociální dávky

dekuji za odpoved a muzu si prividelat na zkraceny uvazek k socialce soc beru 3400kc na jidlo a5000kc na priplatek na bydleni pricemz najem platim 6400kc a na jidlo a hygienu mi zustava 2000kc a mam na neco narok jako ID 1 stupne dekuji

Odpověď

Petr Gola 11.8.2014

Dobrý den,

 

podle těchto údajů Vám nejsem schopen říci při jakém dalším příjmu přijdete o sociální dávky. Příspěvek na bydlení se liší, zdali se bydlí ve vlastním bydlení, nájemním bydlení, v jak velkém městě apod.

 

Dále nevím, kolik členů tvoří domácnost. U sociálních dávek se posuzuje úroveň celé domácnosti. Rovněž nevím, jak vysoký invalidní důchod pobíráte. A další důležité okolnosti. Bez detailní znalosti všech poměrů není možné určit nějakou částku.

 

V invalidním důchodě 1. stupně můžete mít libovolně vysoký vlastní příjem. Vykonávaná práce by však měla odpovídat Vašemu zdravotnímu stavu. Protože doba pobírání invalidního důchodu prvního stupně nepatří mezi náhradní doby pojištění, tak je vhodné v invalidním důchodu prvního stupně s ohledem na starobní důchod pracovat nebo vykonávat vlastní samostatnou výdělečnou činnost.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře