Příspěvek do II. pilíře

Dotaz

12. 5. 2013
Příspěvek do II. pilíře

Dobrý den, je mi 51 let mám sjednáno důchodové pojištění od roku 2000 na, které mi přispívá zaměstnavatel.Pokud bych vstoupil do II. pilíře bude mi naspořená částka převedena a může mi i nadále zaměstnavatel přispívat do II pilíře.

Odpověď

Petr Gola 12.5.2013

Dobrý den,

 

vstup do II. pilíře nebude mít žádný vliv na Vaše důchodové pojištění. Mimo doplňkové penzijní spoření (III. pilíř), dříve penzijní připojištění, nabízejí pojišťovny i různá důchodová pojištění.

 

Nevím tedy přesně, jaký finanční produkt máte uzavřen a jaké jsou podmínky této smlouvy. Proto nevím, za jakých podmínek Vám může být částka převedena. Je možné, že máte uzavřeno penzijní připojištění se státním příspěvkem, na které Vám přispívá zaměstnavatel. Váš případný vstup do II. pilíře by neměl na tuto smlouvu vliv a nadále byste mohl čerpat na svoji smlouvu příspěvek zaměstnavatele.

 

Jestliže vstoupíte do II. pilíře, tak Vám zaměstnavatel do II. pilíře přispívat nebude. Do II. pilíře odvádí zaměstnanci 5 % ze svého hrubého příjmu. Na důchodovém pojištění na účet OSSZ odvádí tedy místo 6,5 % prostřednictvím svého zaměstnavatele 3,5 %. Tento rozdíl ve výši 3 % + další 2 %, opět prostřednictvím svého zaměstnavatele odvádí zaměstnanci do II. pilíře.

 

Zaměstnavatel Vám může i při vstupu do II. pilíře přispívat do III. pilíře (na doplňkové penzijní spoření).

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře