Příspěvek na péči

Dotaz

28. 3. 2014
Příspěvek na péči

Chci se zeptat mam peci o osobu blizkou na syna krystofa je mu 17 let.V dubnu pojede do nemocnice na neurologii ma epilepsii a westuv sindrom.Tyden tam bude lezet.Bude tam sam ja chodim trikrat v tydnu uklízet.Strhnou mi něco s pece ze tam s nim nebudu? dekuji za odpověď

Odpověď

Petr Gola 28.3.2014

Dobrý den,

 

příspěvek na péči je určen osobám, které ze zdravotních důvodů potřebují péči jiné osoby. Ve Vašem případě zajišťujete péči pro Vašeho syna Vy. Výše příspěvku na péči u osob mladších 18 let se pohybuje od 3 000 Kč (I. stupeň) po 12 000 Kč (IV. stupeň).

 

Příspěvek na péči nenáleží při pobytu v nemocnici po dobu celého kalendářního měsíce, protože v takovém případě neplní příspěvek na péči svoji funkci. Jeli vyplacen příspěvek na péči při celoměsíčním pobytu v nemocnici, tak se vrací. Jestliže však např. Váš syn bude hospitalizován 21. dubna, potom bude příspěvek na péči za duben náležet. Při nejasnostech ohledně výplaty příspěvku na péči je vhodné kontaktovat příslušný úřad práce, který příslušný příspěvek na péči vyplácí a kde se oznamuje přijetí i ukončení hospitalizace.

 

Na doplnění uvedu, že jako náhradní doba pojištění pro důchodové účely se považuje doba péče o osobu mladší 10 let, závislou na péči druhé osoby v I. stupni závislosti a doba péče o blízkou osobu nebo osobu žijící ve společné domácnosti závislou na péči druhé osoby ve II., III. nebo IV. stupni závislosti.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře