Příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění

Dotaz

9. 7. 2015
Příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění

Dobrý den,
v minulém roce jsem byl jako zastupitel zvolen do uvolněné funkce. Původní zaměstnavatel mi poskytoval z fondu FKSP příspěvek k důchodovému připojištění. Po zvolení do uvolněné funkce mi sdělil, že na příspěvek nemám po dobu výkonu uvolněné funkce na tento příspěvek nárok. Postupoval zaměstnavatel správně?
Děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď

Petr Gola 9.7.2015

Dobrý den,

 

zaměstnavatelé přispívají svým zaměstnancům na penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření dobrovolně, jedná se o jejich vlastní aktivitu. Někteří zaměstnavatelé přispívají, jiní nikoliv. Z důvodu daňových úlev je příspěvek na penzijní produkty III. pilíře výhodný, jak pro zaměstnance, tak pro zaměstnavatele.

 

Zaměstnavatel současně nemůže přispívat zcela libovolně na smlouvu, je zapotřebí postupovat na základě smlouvy nebo dohody. V praxi jsou tedy podmínky, za kterých zaměstnavatel přispívá zaměstnanci na jeho smlouvu o penzijním připojištění nebo doplňkovém penzijním spoření, sjednány v kolektivní smlouvě nebo v individuální dohodě se zaměstnancem. Při splnění sjednaných podmínek má zaměstnanec nárok na tento příspěvek zaměstnavatele.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře