Sankční vyřazení z úřadu práce

Dotaz

29. 1. 2015
Sankční vyřazení z úřadu práce

Dobry den jsem v častečnem invalidnim duchodě stupen 1 a našla jsem si brigadu uřadu prace jsem to nenahlasila v tan den ale aš druhy a ti mě vyřadili brigadu nedělam zdravotni stav mi to nedovoli mohu se opět nahlasit na uřad prace i když mě vyřadili za nedodrženi a byla jsem povinna to nahlasit ten den a přitom jsem si vydělala akorat 1000 korun děkuji hezky den DĚKUJI ZA OTPOVĚD

Odpověď

Petr Gola 29.1.2015

Dobrý den,

 

občané vedeni v evidenci úřadu práce mají zákonné povinnosti, při jejich neplnění mohou být z evidence úřadu práce sankčně vyřazeni.

 

Úřad práce vyřadí občana z evidence mimo jiné, když bez vážných důvodů neoznámí výkon nekolidujícího zaměstnání při podání žádosti o zprostředkování zaměstnání nebo nejpozději v den nástupu k výkonu této činnosti, což byl pravděpodobně Váš případ.

 

Do evidence úřadu práce se mohou sankčně vyřazeni občané znovu zařadit až po 6 měsících, od sankčního vyřazení. Podmínkou je podání nové písemné žádosti na úřadu práce.

 

Proces vyřazení z evidence úřadu práce musí splňovat zákonný postup. Musí být zahájeno správní řízení. Proti rozhodnutí je možné se odvolat, přičemž však odvolání nemá odkladný účinek.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře