Starobní důchod a nemocenská

Dotaz

19. 3. 2015
Starobní důchod a nemocenská

Dobrý den,letos 23.října odcházím do řádného starobního důchodu,na 3.září mám jit na operaci s nohou.Doba nemoci přesáhne nejméně tři měsíce.Jak dlouho je možné pobírat současně nemocenskou a starobní důchod. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Petr Gola 20.3.2015

Dobrý den,

 

dle § 28 zákona o nemocenském pojištění se nemocenská příjemci starobního důchodu vyplácí od 15. dne kalendářního dne trvání pracovní neschopnosti po dobu nejvýše 70 kalendářních dní. Nejdéle je však možné nemocenské ve starobním důchodu pobírat do dne, jímž skončila doba zaměstnání.

 

Samotný odchod do starobního důchodu není důvodem pro ukončení pracovního poměru. Pracovní poměr musí být ukončen pouze v souladu se zákonem. Důvody pro ukončení pracovního poměru jsou: výpověď podaná zaměstnancem, výpověď podaná zaměstnavatelem nebo dohoda o ukončení pracovního poměru.

 

Když je podpůrčí doba v rozsahu 70 dní vyčerpána v jednom roce a pracovní poměr nadále trvá, potom v případě pokračování pracovní neschopnosti v následujícím roce nevzniká v následujícím roce nárok na výplatu nemocenské.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře