Termín předčasného důchodu

Dotaz

3. 1. 2015
Termín předčasného důchodu

Dobrý den, v kolika letech mohu odejít do předčasného důchodu jsem ročník 1965, nar. 27.11. mám 2 děti, pracuji v sociálních službách a práce je fyzicky i psychicky velmi náročná, směnuji se a nedá se tato práce dělat do 65 let. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Petr Gola 3.1.2015

Dobrý den,

 

protože jste se narodila v roce 1965 a vychovala jste dvě děti, tak je Váš řádný důchodový věk 64 let a 8 měsíců. Protože je Váš důchodový věk vyšší než 63 let, tak můžete dle současně platné legislativy odejít do předčasného důchodu v 60 letech.

 

Při odchodu do předčasného důchodu v 60 letech by bylo však nutné počítat s velmi vysokým krácením za předčasnost. Výsledný předčasný důchod by byl výrazně nižší než řádný důchod. Z finančního hlediska by byl odchod do předčasného důchodu tak brzy velmi nevýhodný.

 

Do dosažení potřebného důchodového věku Vám chybí více než 10 let. Důchodová legislativa se může ještě změnit, proto Vám doporučuji sledovat aktuální vývoj a konečné rozhodnutí přizpůsobit právní a legislativní situaci, která bude platit v době, kdy budete moci odejít do předčasného důchodu.

 

S pozdravem

Omlouváme se, dočasně není možné vkládat dotazy. Zkuste v předešlých dotazech najít podobný dotaz.

Děkujeme za pochopení,
Redakce Duchodova-Reforma.cz

Hodnocení článku1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězdNehodnoceno
Loading...

Líbí se Vám článek? Podpořte nás na Facebooku, nasdílejte článek svým přátelům.

Doporučte článek
Komentáře